У Китаї виявили стародавню гробницю з незвичайними візерунками. Фото

Науковці знайшли саркофаг сімейної пари, на ім'я Цюй Цин, що жила за часів правління династії Сунь

Під час недавніх розкопок у китайському місті Аньяні провінції Хенань археологи виявили невластиву для країни знахідку – саркофаг пари з  незвичайними візерунками. Про це повідомляє "Урядовий кур'єр".

Згідно з повідомленням, науковці знайшли саркофаг сімейної пари, на ім'я Цюй Цин, що жила за часів правління династії Сунь між 581 і 618 роками н. е. Згадки про цю багату і впливову родину в історичних джерелах раніше не зустрічалися.

Як зазначається, напис на саркофазі допоможе у вивченні історії каліграфії. Однак особливу увагу привернули незвичайні для китайської культури цього періоду візерунки. Археологи з'ясували, що ці орнаменти характерні для послідовників зороастризму – релігії, що з'явилася на території Персії, сучасного Ірану. Її сповідували також деякі народи в Середній Азії.

Ці зороастрійські візерунки показують повсякденне життя сім'ї Цюй Цин і вказують на те, що поховане в могилі подружжя можливо дотримувалося цього рідкісного для Китаю вчення.

"Сім'я Цюй жила в районі Лунс, який довгий час займав основну частину Шовкового шляху, тому на них глибоко вплинули європейські, західноазіатські та середньоазіатські культури", – розповів глава Аньянського інституту культурних реліквій та археології Конг Демінг.

Крім того, археологи виявили у гробниці велику кількість вишуканих виробів з білого фарфору, який робили в Сянчжоу. Зокрема, вчені сподіваються з їхньою допомогою більш детально вивчити історію виробництва, яке тисячоліттями було гордістю Китаю.

Раніше повідомлялося, що у китайській провінції Хенань археологи виявили осколки кам'яної посудини віком 1840 років, які допомогли підтвердити місце розташування могили імператора династії Східна Хань.