Новини » Світ Читать эту новость на русском

У Франції сотні тисяч дітей стали жертвами сексуального насильства у католицькій церкві

З близько 3 тисяч злочинів над дітьми – дві третини скоїли священики

Фото з відкритих джерел

У Франції близько 330 тисяч дітей стали жертвами сексуального насильства з боку католицького духовенства у період з 1950 по 2020 рік. Про це свідчать дані нового звіту комісії церкви, яка близько двох років проводила своє розслідування, повідомляє Sky News.

Зазначається, що з близько 3 тисяч злочинів над дітьми – дві третини скоїли священики, які працювали в церкві протягом цього періоду. 

За словами голови комісії Жан-Марка Сове, церква не тільки не вжила необхідних заходів для запобігання насильству, а й закривала на це очі. Духовенство не повідомляло про зловживання, а іноді навіть свідомо наводило дітей на контакт із насильниками. 

За оцінкою комісії, зловживання вчинялися священиками та іншими священнослужителями, а також нерелігійними людьми, причетними до церкви. Близько 80% жертв були хлопчиками передпідліткового віку з різних верств населення.

"Наслідки дуже серйозні. Близько 60% чоловіків і жінок, які зазнали сексуального насильства в дитинстві, стикаються з серйозними психологічними проблемами у дорослому віці", - заявив Жан-Марк Сове.

Нагадаємо, Всесвітня організація охорони здоров'я звинуватила своїх працівників у сексуальному насильстві під час боротьби з лихоманкою Ебола у Демократичній Республіці Конго.