У Франції COVID-сертифікат став обов'язковим у місцях культури та відпочинку

Фото з відкритих джерел

Нове правило набуває чинності з 21 липня

З 21 липня у французькі кінозали, музеї, театри, на стадіони і ярмарки, у виставкові салони, а також на будь-які культурні, спортивні, святкові заходи з числом учасників більше 50 осіб можна потрапити тільки при наявності COVID-сертифіката. Про це повідомляє RFI.

Новий декрет уряду, що розширює застосування "антиковідного" пропуску, опублікований 20 липня.

Про радикальне посилення правил допуску в установи і місця, пов'язані з культурою і дозвіллям, ще 12 липня у своєму зверненні до французів оголосив президент Емманюель Макрон.

"Санітарний пропуск" повинен містити інформацію або про повну вакцинацію проти COVID-19, або про свіжому негативному тесті на коронавірус, або про перенесене захворювання.

Урядове розпорядження визначає найширший список місць проведення культурного, спортивного та іншого дозвілля, куди громадян з 21 липня пускатимуть тільки за "санітарними перепустками". Головна умова - число відвідувачів або учасників заходу: 50 осіб і більше.

У постанові уряду йдеться про установи та місця, призначені для "культурних, ігрових, спортивних або святкових" заходах.

"Пропускна система" вводиться не тільки в будівлях, але і на всіх культурних і дозвільних заходах, що проходять в "громадських місцях". При числі учасників від 50 осіб пред'явлення санітарного сертифіката - обов'язково.

Також носіння масок стає необов'язковим в місцях колективного проведення дозвілля, що потрапляють під "пропускну" систему. 

Нагадаємо, що раніше у Франції оголосили про четверту хвилю пандемії коронавірусу.