Новини » Світ Читать эту новость на русском

У Данії дозволять створювати "зони нульових викидів" у містах

Муніципалітетам нададуть право визначати зони міста, куди не впускатимуть машини з двигуном внутрішнього згоряння

Фото з відкритих джерел

Уряд Данії хоче дозволити створювати "зони нульових викидів" у містах, оскільки це зробить повітря чистішим. Про це повідомляє DR.

Зазначається, що муніципалітетам нададуть право визначати зони міста, куди не впускатимуть машини з двигуном внутрішнього згоряння. Однак будуть деякі винятки: люди із "законною метою" зможуть в’їжджати на територію "без викидів" автомобілем будь-якого типу.

Також міста з екологічними зонами зможуть посилити вимоги до автомобілів - там не зможуть їздити дизельні машини без фільтру сажі, який затримує частинки вуглецю і перешкоджає викиданню його в атмосферу.

Окрім того, муніципалітети матимуть можливість заборонити використання камінів чи печей на дровах, якщо у даній місцевості є інші варіанти для опалення.

Новини за темою: США та ЄС хочуть закликати країни знизити викиди метану

Нагадаємо, у світі щороку помирають 7 млн людей від забруднення. В ООН повідомили, що від забруднення повітря помирають частіше, ніж від війни, туберкульозу чи куріння. Найвищі показники забруднення, які призводять до скорочення тривалості життя, фіксують у США, у Росії (на 9 місяців) та у Індії (на 1,5 року).

Раніше повідомлялося, що у Франції Державна рада, вищий орган адміністративного правосуддя, винесла рішення за позовом екологів проти держави, оштрафувавши уряд на 10 мільйонів євро за недостатньо ефективну боротьбу із забрудненням атмосфери у великих містах. Держрада вимагає від влади додаткових заходів з покращення якості повітря у французьких мегаполісах під загрозою нового штрафу. Екологічні організації, які стали позивачами на процесі, назвали вердикт "історичним".