Чехія за запитом України затримала учасника "кримської весни"

Олександр Франчетті Миротворець

Арешт росіянина відбувся за ордером України

У Чехії в празькому аеропорту затримали громадянина Росії Олександра Франчетті, який брав участь в окупації Автономної Республіки Крим у 2014 році. Про це повідомляє ТАСС із посиланням на прес-секретаря Президії поліції Чехії Ондржея Моравчика.

Зазначається, що ордер на арешт видала Україна. "Можу підтвердити, що в аеропорту Праги був затриманий громадянин РФ на підставі ордера на арешт, виданого Україною", - висловився Моравчик.

Нагадаємо, в березні в Україні оголосили підозру контр-адміралу, заступнику командувача Чорноморського флоту військово-морського флоту Збройних сил РФ. Серед іншого російського військового підозрюють у підбурюванні українців до держзради.

Новини за темою: Відкрив ворота Збройним силам РФ: Екс-прикордоннику оголосили підозру

Нещодавно Міський суд Праги заочно призначив 20 років позбавлення волі громадянину Чехії, який був членом незаконних збройних формувань на Донбасі. Іноземець із позивним "Бегемот" приїхав в Україну у 2015 році, де до січня 2018 року допомагав НЗФ копати окопи, долучався до патрулювання і брав участь у бойових діях проти української армії.