Новини » Світ Читать эту новость на русском

У Британії скасовують обов'язкові COVID-паспорти

NationalWorld

Асоціація нічної індустрії заявляла, що обов'язкові COVID-паспортів могли підкосити галузь та  призвести до дискримінації у клубах

Великобританія планує відмовитися від схеми обов'язкових COVID-паспортів. Про це заявив прем'єр-міністр Британії Борис Джонсон, повідомляє The Times.

У країні захотіли відмовитися від таких сертифікатів після того, як науковці заявили, що щеплення будуть ефективною першою лінією захисту від зимової хвилі пандемії. На таке рішення повпливали і протестувальники, які скаржилися на те, що застосування паспортів вакцин створить групу громадян другого сорту.

Тиждень тому міністр заявляв, що вакцини - "найкращий спосіб" залишити нічну індустрію відкритою. Для того, щоб відвідати нічний клуб, необхідно було надати сертифікат про отримання двох доз вакцини, негативний тест на коронавірус чи доказ, що вони закінчили самоізоляцію. 

Асоціація нічної індустрії заявляла, що обов'язкові COVID-паспортів могли підкосити галузь та  призвести до дискримінації у клубах. 

Новини за темою: МОЗ запровадить сертифікати щеплення від COVID-19 двох кольорів, - Кузін

Депутат Ед Дейві назвав паспорти вакцин "розколюючими, непридатними та дорогими".

"Ми просто не повинні робити щось заради цього або тому, що це роблять інші, і ми повинні подивитися на кожне можливе втручання належним чином", — сказав британський міністр охорони здоров’я Саджид Джавід у шоу "Ендрю Марр".

Він додав, що йому "ніколи не подобалася ідея говорити людям, що вони повинні показати свої документи", щоб "робити те, що є просто повсякденною справою".

Також нагадаємо, що віце-президент Світового банку у справах регіону Європи та Центральної Азії Анна Б'єрде заявила, що Україна використала ресурси Світового банку для закупівлі вакциноднак темпи вакцинації залишаються одними з найнижчих у Європі.