У Болгарії заарештували російського вченого з дружиною і сином за підозрою у шпигунстві

Фото з відкритих лдерел

За даними слідства, вчений і його родина викрали зразків продукції зі збройового заводу

У Болгарії за підозрою в шпигунстві заарештували відомого російського вченого Сергія Зоненка, його дружину Ольгу і сина Веніаміна за підозрою у шпигунстві. Про це повідомляє Nova.

Зазначається, що родину Зоненків звинувачують у промисловому шпигунстві й викраденні зразків продукції та конфіденційних документів до них зі збройового заводу "Арсенал".

Відомо, що 60-річний Сергій Зоненко та його родина переїхали до Болгарії вісім років тому. Там учений керував на заводі відділом кумулятивних боєприпасів, а його 59-річна дружина працювала дизайнером.

Журналісти пишуть, що всіх трьох затримали 5 жовтня на КПП, коли вони намагалися виїхати з країни. Сталося це після повідомлення "Арсеналу" про зникнення зразків і документації. Викрадені речі знайшли в автівці Зоненків.

Сторона захисту у справі домагалася зміни запобіжного заходу на домашній арешт або підписку про невиїзд, але суд відмовив. Це пояснили ризиком того, що фігуранти можуть приховати або знищити докази.

Також Зоненкам висунули звинувачення в незаконному доступі до компʼютерної інформації.

Новини за темою: ФСБ РФ впроваджує в Україну шпигунів під виглядом біженців з Білорусі, - Bellingcat

Раніше повідомлялося, що в Туреччині правоохоронці затримали шістьох громадян Росії за підозрою в шпигунстві. За даними правоохоронців, затримані готували збройний напад.