У Бельгії планують дозволити громадянам чотириденний робочий тиждень

Більша гнучкість робочого часу може скоротити кількість робочих днів на тиждень з п'яти до чотирьох

Фото з відкритих джерел

Бельгія може перейти на чотириденний робочий тиждень, оскільки уряд обговорює більш широкі реформи ринку праці. Про це заявив представник бельгійського Міністерства економіки та праці, повідомляє "Європейська правда" із посиланням на Politico.

"Коронавірусна криза докорінно змінила нашу роботу. Ідея полягає в тому, щоб надати працівникам більше гнучкості для організації робочого тижня", - сказав чиновник.

Більша гнучкість робочого часу може скоротити кількість робочих днів на тиждень з п'яти до чотирьох. У бельгійській пропозиції кількість робочих годин залишиться незмінною.

Новини за темою: Близько 9 тисяч людей потребують нового житла після руйнівних повеней у Бельгії

Щоб отримати додатковий вихідний, працівникам доведеться працювати близько 9,5 годин на день, за умови, що повний робочий день становить від 38 до 40 годин на тиждень.

Рамки чотириденного робочого тижня будуть створені разом з представниками промисловості та профспілок. Після цього план може стати бельгійським законом, хоча процес може зайняти щонайменше пів року. Втім в уряді Бельгії уточнили, що не мають наміру робити чотириденний робочий тиждень обов'язковим.

Нагадаємо, уряд Шотландії оголосив про початок проведення експерименту із запровадження чотириденного робочого тижня на частині підприємств.