Новини » Світ Читать эту новость на русском

Цифровий сертифікат вакцинації може спричинити хаос, - авіакомпанії ЄС

Фото з відкритих джерел

Авіакомпанії наполягають на тому, що перевірки мають проводитися тільки в країні відправлення

Запуск цифрового сертифікату вакцинації від коронавірусу може призвести до хаосу в пасажирських авіаперевезеннях. Про це йдеться у листі групи європейських аеропортів ACI і представницьких органів авіакомпаній A4E, IATA і ERA до лідерів Євросоюзу, передає Reuters

"Оскільки пасажиропотік в найближчі тижні зросте, ризик хаосу в європейських аеропортах справжній", - ідеться у листі.

Там зазначається, що для уникнення величезних черг під час пікового літнього сезону необхідно впровадити систему, за якої сертифікат про вакцинацію і дані про місцезнаходження пасажира обробляються віддалено до прибуття в аеропорт.

Також авіакомпанії наполягають на тому, що перевірки мають проводитися тільки в країні відправлення, а не після прибуття. При цьому обладнання для перевірки QR-кодів сертифікатів про вакцинацію повинні надавати національні уряди.

Новини за темою: У Німеччині почали видавати цифрові COVID-паспорти

За даними одного з підписантів звернення віце-президента IATA по Європі Рафаеля Шварцмана, час на навігацію по аеропортах зріс удвічі - до 3 годин. Однак за умови повернення пасажиропотоку до колишнього рівня затримки через сертифікати можуть збільшити цей час до 5-8 годин.

Нагадаємо, нещодавно Рада Європейського Союзу дала згоду на підписання Угоди про Спільний авіаційний простір між Україною та ЄС. Підписання подібних угод також схвалюється з Вірменією, Тунісом та Катаром.