Ціни на нафту різко знизилися на тлі планів США з продажу стратегічних запасів, - Reuters

фото з відкритих джерел

Ціни на нафту марки Brent знизилися 1,5%, до 79,84 доларів за барель

У четвер, 7 жовтня, ціни на нафту різко знизилися, збільшивши втрати попередньої сесії. У США заявили, що розглядають можливість продажу нафти зі своїх стратегічних запасів, а Росія заявила, що готова стабілізувати ринок природного газу. Про це повідомляє агентство Reuters.

Ціни на нафту марки Brent знизилися 1,5%, до 79,84 доларів за барель. Ф'ючерси на нафту WTI впали 2,2%, до 75,74 доларів за барель. Обидва контракти впали приблизно на 2% у середу.

"Ринок сирої нафти може бути менш напруженим, якщо Сполучені Штати задіють стратегічні запаси сирої нафти і якщо Росія відправить більше природного газу в Європу", - повідомив аналітик UBS Джованні Стауново.

Новини за темою: Біля узбережжя Каліфорнії стався масштабний розлив нафти: Лагуна-Біч закрило всі свої пляжі

У середу, 6 жовтня, міністр енергетики США Дженніфер Гранхольм заявила, що адміністрація розглядає можливість використання стратегічного нафтового резерву країни для стримування стрибка цін на бензин. Також Гранхольм не виключила заборони на експорт сирої нафти, яку було знято у 2015 році.

При цьому президент Росії Володимир Путін заявив, що Росія збільшує поставки газу в Європу, в тому числі через Україну, у відповідь на енергетичну кризу і готова стабілізувати ринок на тлі зростання цін. Такий крок може допомогти знизити рекордно високі ціни на газ.

Аналітики кажуть, що, коли зима наближається, ці ціни на газ можуть вплинути на постійно напружений ринок сирої нафти, оскільки деякі користувачі переходять на нафту.

Нагадаємо, у вівторок, 5 жовтня, ф'ючерсні ціни на газ в Європі побили черговий історичний рекорд, трохи перевищивши 1360 доларів за тисячу кубометрів.