Три екс-президенти США об'єднаються для допомоги біженцям з Афганістану

Фото з відкритих джерел

Екс-глави держави разом зі своїми дружинами візьмуть участь у діяльності Welcome.US

Три екс-президенти США — республіканець Джордж Буш-молодший і демократи Білл Клінтон та Барак Обама — приєдналися до кампанії з надання допомоги афганським біженцям. Про це повідомляє "Суспільне".

Як пише "Голос Америки", екс-глави держави разом зі своїми дружинами візьмуть участь в діяльності Welcome.US — коаліції некомерційних організацій, бізнес-структур та інших об'єднань, а також окремих людей, яку створили 14 вересня.

Як наголошується в поширеній новою організацією заяві, вона має намір допомагати біженцям з Афганістану, мобілізуючи для цього ресурси та волонтерів.

"Тисячі афганців стояли пліч-о-пліч з нами... щоб зробити світ більш безпечним, а тепер вони самі потребують допомоги", — йдеться у заяві Джорджа Буша-молодшого і Лори Буш.

Схожу заяву зробив Барак Обама разом з дружиною — Мішель.

"Багато біженців, які тікали з Афганістану, стояли поруч з Америкою й ризикували всім, щоб отримати шанс на краще життя... Зокрема, багато жінок і дівчат ризикували втратити свої основні права людини, і вони просто шукають можливість жити, працювати та виховувати свої сім'ї без відчуття страху. Через Welcome.US ми можемо вітати та підтримувати наших нових афганських сусідів і підтверджуємо нашу гуманність", — йдеться у повідомленні.

Як повідомляється, коаліція користується підтримкою понад 280 осіб і організацій, включаючи такі бізнес-структури, як компанії Microsoft і Starbucks.

За даними Держдепу, до США прибули понад 23 тисячі біженців після початку масштабної евакуації з Афганістану, яка проходила з виведенням американських військ з країни.

Новини за темою: Австрія відмовилася приймати біженців з Афганістану

Нагадаємо, Афганістану загрожує голод, п’ять країн вже надали гуманітарну допомогу.

Як доповіла Раді Безпеки ООН глава Місії ООН зі сприяння Афганістану Дебора Лайонс, в країні склалася катастрофічна ситуація, в першу чергу необхідно вирішити гуманітарні проблеми.