The Guardian: Зеленський передав 25% своїх офшорних акцій "близькому другу"

Фото з відкритих джерел

Президент України Володимир Зеленський передав 25% своїх акцій в офшорній компанії близькому другу, який зараз працює його радником, пише Guardian.

Журналісти з посиланням на "досьє Пандори" зазначають, що Зеленський передав акції в ході виборчої кампанії 2019 року. Видання також нагадало, що нинішній президент України тоді обіцяв звільнити економіку країни від згубного впливу корупції та олігархів.

Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів (ICIJ) раніше опублікував "досьє Пандори". Автори розслідування стверджують про нібито причетність низки світових лідерів до офшорних схем. Серед інших у "досьє" фігурує Володимир Зеленський.

Влада Панами серйозно стурбована публікацією "досьє Пандори". Вони звернулися до ICIJ з листом, в якому вказали, що доповідь може завдати непоправної шкоди репутації країни. 

Раніше журналісти з посиланням на документи Pandora Papers повідомили, що президент Зеленський і його близькі соратники могли бути причетні до переказів 40 мільйонів доларів від структур, пов'язаних з олігархом Ігорем Коломойським.