Новини » Світ Читать эту новость на русском

Теліженко про виведення військ США з Афганістану: Хто пануватиме у регіоні, побачимо найближчим часом

DW

Найцікавіше - це гра демократів з Іраном, зазначив експерт

Те, хто саме пануватиме у регіоні після виведення американських військ з Афганістану - Іран, Китай, Пакистан чи інші країни, - буде видно вже найближчим часом.

Про це в ефірі програми "Міжнародна панорама" з Надією Сасс на телеканалі "Перший Незалежний" заявив політичний консультант, працівник посольства України у США у 2015-2016 роках Андрій Теліженко.

Гість студії зауважив, що питання щодо виведення американських військ, зокрема, із Афганістану, піднімалося ще за Адміністрації президента США Дональда Трампа, а не було ухвалене чинним президентом США Джо Байденом.

"Тут найцікавіше - гра демократів з Іраном, як вони ведуть себе. Ми пам'ятаємо ці домовленості з Адміністрацією Обами-Байдена, коли Ірану дали більше 100 млрд дол. на зупинку програми ядерного збагачення, і чи тут цей момент також буде відображений у цих відносинах по Ірану, чи це буде новий головний біль цього регіону? Можливо, це якісь домовленості "під столом" із іранською стороною і США, які ми потім будемо дізнаватися пізніше", - сказав експерт.

Новини за темою: Таджикистан мобілізував 20 тисяч військовослужбовців через талібів на кордоні з Афганістаном

Андрій Теліженко зазначив, що США вклали великі кошти в Афганістан.

"Те, що було вкладено шалені кошти в Афганістан, але не було вкладено в інфраструктуру, і це питання піднімалося ще за часів Радянського Союзу, коли фінансувався сам Талібан, і коли піднімалося питання - якщо ми фінансуємо їх військово, чому не можемо розвивати їхню інфраструктуру, це буде набагато менше коштів для нас, але результат може бути набагато більший. Був великий супротив лобі всередині Сенату США і Конгресу США, щоб не розбудовувати над Афганістаном можливість піднятись до його величі, яку ми бачили у 1950-1960 роках минулого століття. Так що тут питання, хто буде панувати у регіоні, ми побачимо найближчим часом - чи це буде Іран, чи Китай, чи Пакистан, чи інші країни", - сказав експерт.

Як повідомляли 6 липня, виведення військ Сполучених Штатів з Афганістану завершено на більш ніж 90 відсотків. При цьому США передали сім об'єктів Міністерству оборони Афганістану.

Нагадаємо, президент Сполучених Штатів Джо Байден заявив, що військова місія США в Афганістані завершиться 31 серпня.