Новини » Світ Читать эту новость на русском

Телескоп Hubble показав скупчення зірок у сузір'ї Скорпіона

Зоряне скупчення NGC 6380 у сузір'ї Скорпіона ESA/Hubble & NASA

Скупчення зірок NGC 6380 вперше виявили у 1826 році

Американський оптичний телескоп Hubble зробив світлину кулястого зоряного скупчення NGC 6380 завдяки своїй ширококутовій універсальній камері WFC3. Про це йдеться на сайті обсерваторії.
 
Зоряне скупчення NGC 6380 розташоване у сузір'ї Скорпіона за приблизно 35 тисяч світлових років від Землі. Однією з найяскравіших зірок у верхній частині зображення є HD 159073. Вона розташована на відстані чотири тисячі світлових років від Землі. 

Зображення скупчення вдалося отримати завдяки ширококутній камері Hubble Wide Field Camera 3, яка охоплює порівняно великі ділянки неба з високим ступенем деталізації.

Новини за темою: Hubble зробив знімок спіральної галактики, в якій вибухнула наднова

Вперше у 1826 році зоряне скупчення виявив англійський астроном Джеймс Данлоп і і назвав його Дан 538. Пізніше його заново відкрили ще кілька астрономів, які вважали NGC 6380 розсіяним зоряним скупченням. Однак, у 1950 році астроном Девід Теккерей з'ясував, що це насправді кулясте скупчення. На відміну від розсіяних скупчень, кулясті розташовані в гало, вони значно старші, містять більше зірок і мають симетричну сферичну форму.

Нагадаємо, нещодавно телескоп Hubble сфотографував спіральну галактику NGC 691 у сузір'ї Овна. Світлину вдалося зробити за допомогою ширококутної камери WFC3 телескопу.