Новини » Світ Читать эту новость на русском

"Талібан" запропонував Туреччині взяти на себе управління аеропортом Кабула, - Ердоган

Контакти Анкари з "Талібаном" можливі за наявності приводу і бажання

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган

Рух "Талібан" запропонував Анкарі займатися цивільним управлінням аеропорту Кабула, безпеку таліби обіцяли взяти на себе. Про це заявив президент Туреччини Таїп Ердоган на прес-конференції 27 серпня, її транслювало агенство Anadolu.

"Таліби запропонували займатися управлінням аеропорту Кабула. Кому запропонували? Нам. Кажуть, що забезпечать безпеку, але адміністративні роботи запропонували нам. Ми поки не дали відповідь, не прийняли рішення", - сказав Ердоган.

Також він зазначив, що відсутність відповіді пов'язана з невизначеністю у сфері забезпечення безпеки повітряної гавані.

"Тому що там зараз в будь-який момент можливі інциденти і жертви. Якщо при нашому керівництві в аеропорту раптом станеться щось схоже на вчорашні теракти, де загинули люди, а ми будемо тими, хто управляє об'єктом, ми просто не зможемо якось пояснити це. Так що на даний момент мова не йде про будь-яке рішення за пропозицією талібів", - повідомив він, зазначивши, що для управління повітряною гаванню потрібні відповідні умови.

Водночас Ердоган підкреслив, що контакти Анкари з "Талібаном" можливі за наявності приводу і бажання.

"Ніхто не має права нам вказувати, з ким говорити, а з ким ні. Ми не будемо просити дозволу", – зазначив він.

Прес-секретар Ердогана заявив, що "це піде як на благо Афганістану і перехідному процесу в цій країні, так і новому сформованому уряду в майбутньому".

Нагадаємо, в результаті вибухів в столиці Афганістану загинули 90 осіб, понад 150 отримали поранення. В результаті теракту також загинули 13 військовослужбовців США.