Новини » Світ Читать эту новость на русском

Суецький канал розширять та поглиблять після інциденту з кораблем Evergiven

Судно Ever Given Фото з відкритих джерел

Роботи мають бути завершені в найближчі два роки

Адміністрація Суецького каналу планує розширити та поглибити південну ділянку каналу, щоб мати змогу пропускати більше суден. Про це повідомляє Reuters.

Як повідомляється, голова правління Суецького каналу (SCA) Усама Рабіє у телезверненні повідомив про плани розширити та поглибити південну ділянку каналу, де кілька тижнів тому застряг суперконтейнеровоз Evergiven. Роботи мають бути завершені в найближчі два роки.

SCA планує розширити найпівденніший 30-кілометровий відрізок водного шляху між містом місто Суец та Солоними озерами на 40 метрів. Крім того, ця ділянка каналу буде поглиблена з 20 до 21 метра.

Крім того, друга лінія каналу, яка була відрита в 2015 році на північ від Великого Гіркого озера та забезпечила двосторонній рух каналом, також буде добудована на 10 км з південної сторони озера та сягне загальної довжини 82 кілометри. На думку Рабіє, це дозволить ще більше розширити можливості каналу для пропуску кораблів

Голова правління Суецького каналу наголосив, що плани розширення каналу розроблялися і до інциденту з контейнеровозом Evergiven, але його застрягання в каналі значно пришвидшило процес.

Нагадаємо, у березні цього року в Єгипті вантажний контейнеровоз сів на мілину та заблокував Суецький канал, внаслідок чого утворився затор із морських суден. Пізніше контейнеровоз Evergiven зняли з мілини.