Новини » Світ Читать эту новость на русском

Столтенберг застеріг Євросоюз від дублювання функцій НАТО

Він привітав зростання зусиль ЄС у сфері оборони та нагадав, що НАТО багато років закликало союзників до збільшення власних оборонних спроможностей

Генсек НАТО Єнс Столтенберг Фото з відкритих джерел

Генсек НАТО Єнс Столтенберг привітав зусилля Європейського Союзу із розвитку власних оборонних спроможностей, але при цьому застеріг від непотрібного дублювання функцій Альянсу. Про це керівник НАТО заявив під час виступу на засіданні Парламентської Асамблеї НАТО, передає "Укрінформ"

"Один партнер є особливо важливим для нашого Альянсу, і ми дедалі тісніше співпрацюємо з Європейським Союзом. Я радий працювати з президентом (Єврокомісії, – ред.) Урсулою фон дер Ляєн та з президентом (Євроради, – ред.) Шарлем Мішелем над новою Спільною заявою для подальшого зміцнення відносин між НАТО і ЄС, що буде готовою до завершення поточного року", - сказав Столтенберг.

Він привітав зростання зусиль ЄС у сфері оборони та нагадав, що НАТО багато років закликало союзників до збільшення власних оборонних спроможностей.

"Але ці зусилля не мають бути спрямовані на дублювання НАТО. Ресурси союзників є обмеженими, вони володіють лише одним складом сил та мають використовувати їх найкращим шляхом", - зауважив генсекретар НАТО.

Він підкреслив, що лише разом союзники по НАТО зможуть подолати нестабільність, боротися з тероризмом та захистити заснований на правилах світовий порядок. Разом вони можуть ефективно допомагати країнам-партнерам у тренуванні та у розбудові власних спроможностей, поглиблювати відносини з іншими країнами, міжнародними організаціями, з представниками приватного сектора або наукових інституцій.

Така позиція щодо єдності відображена в програмному документі НАТО 2030, який був ухвалений лідерами Альянсу під час Брюссельського саміту у червні поточного року. Згаданий документ пропонує амбітний порядок денний для формування майбутньої безпеки, для підвищення національної стійкості, зменшення вразливості суспільства, інфраструктури та мереж постачання країн-союзниць до атак і нападів, для розвитку системи кібернетичної оборони, опанування новітніми технологіями, для реагування на безпекові наслідки кліматичних змін тощо.

Столтенберг нагадав, що на основі програми НАТО 2030 триває підготовка нової Стратегічної концепції Альянсу, яка має засвідчити трансатлантичні зобов’язання у сфері безпеки й оборони, підтвердити відданість союзників ключовим цінностям, демократії, верховенству права та індивідуальним свободам. Цей стратегічний документ буде прийнято наступного року під час саміту НАТО у Мадриді.

Генеральний секретар висловив сподівання, що члени Парламентської Асамблеї НАТО зроблять свій вагомий внесок у розробку концептуальних положень щодо майбутнього розвитку Альянсу.

Новини за темою: У НАТО назвали дату проведення та теми наступного саміту

Нагадаємо, нещодавно генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що на наступному саміті НАТО, який має відбутися у 2022 році у Мадриді, лідери країн-учасниць Альянсу висловлять подальшу підтримку найближчим партнерам, якими є Україна й Грузія, але про більш конкретні параметри такого обговорення можна буде говорити ближче до дати саміту.