США закликали Росію продовжити мандат місії ОБСЄ на кордоні з Україною

ОБСЄ Фото з відкритих джерел

Місія розташована на російських пунктах пропуску "Гуково" і "Донецьк"

США закликали Росію відмовитися від рішення не продовжувати мандат місії ОБСЄ на кордоні з тимчасово окупованими територіями Донбасу. Відповідна заява розміщена на сайті Держдепу США.

У Держдепі заявили, що місія спостерігачів ОБСЄ відіграє важливу роль у забезпеченні прозорості пересування людей і товарів між РФ та тимчасово окупованими районами на сході України.

"Ми продовжуємо закликати Росію дозволити продовження мандату місії зі спостереження за кордонами, припинити триваючу агресію проти України і сприяти мирному врегулюванню конфлікту", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 2 вересня стало відомо, що Росія не підтримуватиме продовження мандата місії ОБСЄ на кордоні з тимчасово окупованим Донбасом. У МЗС України заявили, що таке рішення може призвести до ескалації ситуації на Донбасі.

Новини за темою: "Не поставилися з належною повагою": Росія пояснила відмову від місії ОБСЄ на кордоні з ОРДЛО

Своєю чергою, українська делегація в Тристоронній контактній групі щодо Донбасу зазначила, що відмова Росії продовжувати мандат місії ОБСЄ спрямована на свідомий саботаж імплементації Мінських домовленостей. Рішення Москви розглядають як свідчення намірів збільшувати постачання військ.