США розслідують ймовірну атаку Росії на американських дипломатів

Фото з відкритих джерел

У чиновників з'явилися симптоми, схожі з "гаванським синдромом"

Американська влада розслідує причини появи дивного хворобливого самопочуття у 24 чиновників США, які працюють у Відні. Про це повідомляють New Yorker й Associated Press.

Зазначається, що в американців з'явилися неспецифічні симптоми, схожі з так званим "гаванським синдромом". Погіршення здоров'я зафіксували в дипломатів, співробітників розвідки та інших чиновників у Відні після інавгурації президента США Джо Байдена.

Урядові агентства США називають прояви цих симптомів "аномальними або непоясненими інцидентами зі здоров’ям". Проте в приватних бесідах директор ЦРУ США Вільям Бернс називає їх не інцидентами, а атаками.

Новини за темою: Байден закликав Путіна вжити заходів щодо хакерів, які атакують США

Співрозмовники журналістів говорять, що російське ГРУ - це єдина спецслужба РФ, яка має технології для організації атак "спрямованої енергії".

"Гаванський синдром" отримав таку назву після інцидентів у столиці Куби, де з кінця 2016 року американські дипломати скаржилися на сильний головний біль, нудоту, втому й погіршення координації та слуху. Пізніше такі ж симптоми з'явилися в американських дипломатів у Китаї, а цьогоріч - у чиновників в США.

Високопосадовці впевнені, що американські держслужбовці могли бути атаковані Росією. У травні журналісти в США публікували матеріали, в яких йшлося про можливу організацію таких атак російським ГРУ. Проте вичерпних доказів цього поки в журналістів немає.

Новини за темою: Двоє росіян визнали себе винними у кібератаках проти США

Нагадаємо, раніше в ЗМІ з'явилася інформація, що агенти Головного розвідувального управління РФ Олександр Мішкін та Анатолій Чепіга, відомі як Олександр Петров і Руслан Боширов, живі та працюють на державній службі. Їх підозрюють в отруєнні колишнього російського агента Сергія Скрипаля та його доньки в 2018 році у Великій Британії.