США повідомили про тренування з українськими військовими в невизнаному Києвом Косові

Військові тренування в Косово

Twitter / Ambassador Hutchison

За словами американської сторони, військові покращували взаємодію

Постійний представник США в НАТО Кей Бейлі Гатчінсон заявила, що українські та американські військові провели спільне тренування у невизнаному Києвом Косові. Про це чиновниця повідомила в Twitter.

За словами Гатчінсон, військові США та України під час навчань покращували взаємодію. "Приємно бачити тісну співпрацю США з нашими українськими партнерами під час недавнього тренування зі свободи маневру в Косові. Протягом навчань наші війська відточували навички і покращували взаємодію з українським загоном", – йдеться в повідомленні.

Як відомо, Україна не визнає Косово і вважає його суверенною територією Сербії.

Нагадаємо, у вересні заступник міністра закордонних справ Василь Боднар заявив, що попри невизнання Косова з боку України, українська держава визнає його паспорти та не обмежує поїздки його громадян. За словами дипломата, порівнювати випадки Криму та Косова некоректно, оскільки контекст ситуацій зовсім різний.

Раніше повідомлялося, що президент Володимир Зеленський просить Верховну Раду схвалити його законопроєкт про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України у наступному 2021 році для участі у багатонаціональних навчаннях. Загалом на навчання планується витратити понад 38,5 мільйона гривень, які візьмуть з річного бюджету Міноборони.