Новини » Світ Читать эту новость на русском

США перекрили канал фінансування ІДІЛ в Афганістані

Фото з відкритих джерел

Адміністрація Байдена націлена на викорінення мережі фінансування тероризму в усьому світі

Офіційний Вашингтон оголосив про введення санкцій проти головного фінансового посередника угруповання ІДІЛ-К у провінції Хорасан в Афганістані, яке не припиняло активної терористичної діяльності в цій країні. Про це йдеться в офіційному повідомленні, поширеному в понеділок Міністерством фінансів США, передає "Укрінформ".

"Сьогоднішні дії підтверджують рішучість Сполучених Штатів завадити ІДІЛ-К та її членам використовувати міжнародну фінансову систему для підтримки терористичних актів в Афганістані та за його межами", - наголосила у цьому зв’язку директор Офісу контролю за іноземними активами Мінфіну США (OFAC) Андреа Гакі.

Вона підкреслила, що адміністрація Байдена націлена на "викорінення мережі фінансування тероризму в усьому світі".

Таким чином, санкції США запроваджено проти Ісматулли Халозая, який керував міжнародними фінансовими операціями на користь ІДІЛ-К та виконував місії вищого керівництва "Ісламської держави". Він працював під прикриттям турецької компанії для проведення фінансових транзакцій на операції терористів. До цього Халозай керував схемою із використанням бізнесу в Об’єднаних Арабських Еміратах. Крім того, він здійснював операції щодо контрабанди людей для потреб ІДІЛ.

Новини за темою: ІДІЛ тепер присутня майже в усіх провінціях Афганістану, - ООН

Нагадаємо, днями у мечеті в Афганістані пролунав вибух. Щонайменше три жертви, 15 осіб отримали поранення. На даний момент жодне з терористичних угруповань не взяло відповідальність за скоєне. Однак схожі атаки здійснювали бойовики "Ісламської держави" (ІДІЛ). Вона з’явилася в Афганістані у 2020 році. Керівництво Талібану активно бореться із загрозою з боку цього радикального угруповання.