США готові приєднатися до переговорів щодо деокупації Криму і Донбасу, - Нуланд

Вікторія Нуланд Reuters

Йдеться про переговори між Україною й Росією

Сполучені Штати Америки готові приєднатися до переговорів між Україною і Росією для вирішення питання тимчасово окупованих Криму й Донбасу. Про це повідомила заступник держсекретаря США з політичних питань Вікторія Нуланд під час форуму "Ялтинська європейська стратегія".

За словами американської чиновниці, Вашингтон висуває для цього певні умови. Нуланд нагадала, що за часів президентства Барака Обами вона й інші американські посадовці брали участь у паралельному процесі. Німеччина і Франція безпосередньо були учасниками переговорів у "нормандському форматі" з Україною і Росією, а США підтримували прагнення, які обговорювали Київ та Москва, щоб "усунути прогалини і внести свою частку". 

"Не схоже, щоб всі ті зусилля сильно зрушили процес останнім часом. Я думаю, що ми сказали Україні, Росії та європейцям, що ми готові відновити взаємодію будь-яким чином або в рамках "нормандського формату", або знову як паралельна підтримка, якщо сторони будуть бачити спосіб, завдяки якому ми будемо там корисні", - висловилася заступник держсекретаря США.

Новини за темою: Україна готова до зустрічі у "нормандському форматі", – Кулеба

Крім того, вона нагадала про відеоконференцію за участю керівника Офісу президента України Андрія Єрмака й заступника глави адміністрації президента Росії Дмитра Козака, а також представників Франції та Німеччини.

"Там, принаймні, був більш позитивний тон, і якщо цей процес справді зміниться та набуде життєвих форм, ми готові допомогти", - додала Нуланд.

Новини за темою: "У будь-який час": В Росії заявили про готовність зустрітись у "нормандському форматі"

Нагадаємо, нещодавно президент України Володимир Зеленський запропонував президенту США Джо Байдену приєднатися до врегулювання конфлікту на Донбасі. Водночас Зеленський не дав чіткої відповіді, чи буде це якийсь новий формат, чи, можливо, США долучаться до переговорів "нормандської четвірки".