Справа MH17: У суді розповіли про обстріли України з території РФ

MH17. Фото GettyImages/Global Images Ukraine

Під час засідання продемонстрували розмову між членами незаконних збройних формувань

Із Росії здійснювалися артилерійські обстріли цілей на території України біля кордону влітку 2014 року. Про це заявила сторона обвинувачення у справі катастрофи рейсу МН17 під час засідання суду, передає "Укрінформ".

Зазначається, що під час засідання було продемонстровано перехоплену розмову між командиром "розвідки" НЗФ, російським полковником ГРУ Сергієм Дубінським та його підлеглим Олегом Пулатовим. 

У ході розмови Дубінський розповів Пулатову про те, що "Крот" (інший обвинувачений у справі - Леонід Харченко) привезе зенітно-ракетний комплекс "Бук-М" і його необхідно буде доставити в район Первомайського. Водночас Пулатов попросив Дубінського забезпечити артилерійський удар із території РФ по українських військових біля села Григорівка Донецької області.

Новини за темою: Справа MH17: На суді озвучили нові записи розмов членів НЗФ про "Бук"

"Пулатов також запитує, чи "східний сусід" може влаштувати українській армії пекло біля Григорівки. А Григорівка – це село за Степанівкою, біля українсько-російського кордону. У низці інших перехоплених телефонних розмов також містяться запити "ДНР" про артилерійську підтримку з російської боку [...] Багато джерел у справі стверджують, що "ДНР" отримала бойову підтримку у формі артилерійського вогню з території РФ", - сказав держпрокурор Вард Фердінандуссе, додавши, що Росія заперечує обстріл.

Прокурор розповів, що тоді українські військові просувалися з боку Григорівки у напрямку Маринівки Донецької області в безпосередній близькості до кордону з Росією.

Водночас було продемонстровано повідомлення Служби безпеки України та BBC про те, що в той час по позиціях українських військових біля Маринівки наносився артилерійській вогонь із території Росії. Факти ударів підтверджують також розслідування групи Bellingcat, нідерландська військова розвідка та британський аналітичний центр RUSI.

Новини за темою: Інтерв'ю Гіркіна Гордону долучили до справи MH17

Нагадаємо, нещодавно у Нідерландах поновилися судові слухання у справі про збиття літака рейсу MH17 над Донбасом у липні 2014 року. Про деталі судового засідання у справі про збиття літака рейсу МН17 читайте у нашому матеріалі.