Справа Майдану: Україна наполягатиме на екстрадиції затриманого в Іспанії чоловіка

Сергій Пономарьов / The New York Times

Затриманого в Іспанії українця підозрюють у вбивстві двох силовиків на Майдані у 2014 році

Україна буде вимагати екстрадиції чоловіка, якого затримала поліція Іспанії. Затриманого українця підозрюють у вбивстві двох силовиків на Майдані 20 лютого 2014 року. Про це заявив начальник департаменту спецрозслідувань Офісу генпрокурора України Олексій Донський, повідомляє "Українська правда".

Затриманому українцеві повідомили про підозру ще у січні 2018 року. Після цього він почав ухилятися від слідства та втік за межі країни. 

"Фактично він вирішив переховуватись від слідства. Тому 31 січня 2018 року його було оголошено в розшук. Протягом 2018-2020 років відносно нього вносились ухвали, які задовольняли слідчі судді, про надання дозволу на затримання підозрюваного для обрання запобіжного заходу", - сказав Олексій Донський. 

У березні 2020 року суд заочно обрав запобіжний захід підозрюваному у вигляді тримання під вартою. Пізніше прокурори з'ясували, що чоловік може перебувати в Іспанії і в листопаді 2020 року скерували запит про міжнародно-правову допомогу. 

Нині іспанські правоохоронці перевіряють матеріали про обґрунтованість підозри для затриманого та факт тривалого його переховування. 

"Наша позиція – будь-який підозрюваний, який користуючись відсутню запобіжного заходу, ухилився від слідства, впродовж трьох років переховувався, то до нього мають бути застосовані такі процедури, які унеможливлять подальше його ухилення від процесуальних обов’язків. Ми будемо наполягати на екстрадиції та триманні його під вартою. Якщо іспанська сторона буде вимагати додаткові документи, то ми надамо", - сказав Олексій Донський. 

Нагадаємо, 5 травня стало відомо про затримання в Іспанії українця, який перебував у міжнародному розшуку як підозрюваний у вбивстві двох силовиків на Майдані. Іспанські правоохоронці повідомили, що він постійно переховувався, пересувався громадським транспортом та жив у віддаленій сільській місцевості. Для встановлення його місцезнаходження та подальшого затримання правоохоронці використали спеціальну техніку.