Спецслужби США вперше звинуватили Росію в масштабній кібератаці на країну

Фото з відкритих джерел

Метою хакерів називають збір розвідданих

Найвищі органи нацбезпеки США припустили, що саме Росія причетна до масштабної кібератаки на низку урядових установ країни. Про це йдеться в спільній заяві ФБР, Агентства національної безпеки та Агентства з кібербезпеки та безпеки інфраструктури США.

Зазначається, що від хакерських атак постраждали 18 тисяч американських державних і приватних організацій. При цьому спецслужби вважають, що зловмисники "збирали цінні розвіддані", тому нападали на організації, які працювали з програмним забезпеченням компанії SolarWinds.

Наразі триває розслідування інциденту, а фахівці виявляють та інформують інших, що серйозно постраждали від кібератак.

Нагадаємо, 16 грудня в ЗМІ з’явилася інформація про злам системи Міністерства фінансів і торгівлі США та ще низки урядових установ країни російськими хакерами. Пізніше американські спецслужби підтвердили інформацію про атаки й створили координаційну групу з кібербезпеки.

Згодом Держсекретар США Майк Помпео звинуватив Росію в причетності до кібератаки, а російське дипвідомство в США заперечило звинувачення. Водночас президент США Дональд Трамп заявив, що кібератака на американські державні відомства не така страшна, а її могла провести не Росія.

Пізніше з'явилася інформація, що офіційні особи в Білому домі готувалися оприлюднити заяву, в якому Росія називалася "головною дійовою особою" нової кібератаки на американський уряд. Повідомлялося, що в останній момент чиновникам сказали відступити.