Новини » Світ Читать эту новость на русском

Сотні людей у Празі протестували проти нових обмежень для невакцинованих від COVID-19

фото з відкритих джерел

Нові обмеження для боротьби зі спалахом COVID-19 в Чехії почали діяти в понеділок

Декілька сотень людей у понеділок вийшли на протест у Празі, виступаючи проти введених урядом обмежень щодо нещеплених від коронавірусу людей. Про це повідомляє "Європейська правда".

Протестувальники вимагали "Свободи!" для нещеплених та відкидали заклики уряду робити щеплення проти коронавірусу. Вони несли плакати з фотографіями політиків, зокрема прем'єр-міністра Андрея Бабіша, міністра охорони здоров'я Адама Войтеха та провідних епідеміологів, називаючи їх зрадниками. 

На відміну від недавніх мітингів у Нідерландах та Брюсселі, цей протест був мирним. Кількість учасників була меншою, аніж на аналогічній демонстрації минулого тижня. 

Новини за темою: У Нідерландах другу ніч поспіль пройшли протести із заворушеннями проти коронавірусних обмежень, затримали 28 осіб

Нові обмеження для боротьби зі спалахом COVID-19 в Чехії почали діяти в понеділок і стосуються нещеплених. 

Людям, які не пройшли вакцинацію, більше не дозволено показувати негативні результати тестів на коронавірус для відвідування громадських заходів, барів та ресторанів, перукарень та музеїв.

Всі ці місця можуть відвідувати тільки люди, які були вакциновані або вилікувалися від COVID-19.

Ці заходи були схвалені з метою підвищити рівень вакцинації в країні, що становить 58,1% - це нижче за середній показник по ЄС (65,5%).

Число нових випадків коронавірусу у Чехії стрімко зростає. Рівень інфікування вперше перевищив 1000 нових випадків на 100 000 жителів за останні сім днів, повідомило в понеділок міністерство охорони здоров'я.

Нагадаємо, на початку листопада у Києві біля Верховної Ради проходив мітинг проти обов'язкової COVID-вакцинації. Протестувальники проти вакцинації блокували рух автомобільного транспорту в урядовому кварталі.