Новини » Світ Читать эту новость на русском

Штурм Капітолію США: "Вікінг" отримав понад три роки в'язниці

Штурм Капітолію Getty Images

Обвинувачений розповів, що втратив віру в Трампа

Учасника штурму Капітолію США Джейкоба Ченслі, відомого як "вікінг" або "шаман" із конспірологічного руху QAnon, визнали винним та призначили йому 3 роки і 5 місяців в'язниці. Про це повідомляє ABC News.

Зазначається, що прокурори просили засудити Ченслі на 51 місяць в'язниці, проте суд дав 41 місяць ув'язнення. Сторона обвинувачення заявляла, що "шаман" є однією з ключових фігур нападу і заявляла, що він залишив записку із погрозами на той момент віце-президенту США Майклу Пенсу, де було написано: "Це лише питання часу. Правосуддя прийде!".

Сам Ченслі у суді висловив жаль про скоєне та заявив, що зробив висновки й надалі не порушуватиме закон. Також він розповів, що втратив віру в колишнього президента США Дональда Трампа.

Сторона захисту стверджувала, що Ченслі відкинув культ QAnon. Суд просили винести м'якший вирок, пояснюючи це "щирим каяттям підсудного за свою поведінку" та психічним захворюванням, яке переслідувало Ченслі протягом багатьох років.

Новини за темою: Штурм Капітолію: Оточення Трампа викликали на допит у Конгрес

Нагадаємо, не так давно Джейкоб Ченслі визнав себе винним у перешкоджанні засіданню колегії виборників під час штурму Капітолію 6 січня. "Вікінга" заарештували 9 січня у нього вдома в Арізоні. За участь у штурмі Капітолію йому висунули сім обвинувачень.