Ровер "Perseverance" розпочав пошуки життя на Марсі: Для тестування порід науковці обрали кратер Джезеро

NASA

Perseverance проведе аналіз гірських порід за допомогою рентгенівських променів та ультрафіолету

Апарат Perseverance Національного управління з аеронавтики і дослідження космічного простору США (NASA) розпочав пошуки ознак життя на Марсі. Про це 20 липня повідомила прес-служба NASA, передає "Суспільне".

"Після випробування набору приладів на своїй роботизованій руці, марсохід приступає до зондування каменів і пилу для підтвердження давнього життя", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що Perseverance проведе аналіз гірських порід за допомогою рентгенівських променів та ультрафіолету, що дозволить збільшити масштаб крихітних сегментів поверхонь гірських порід, які можуть свідчити про минулу активність мікробів. Допомагатиме в аналізі порід 2-метрова роботизована "клешня" ровера.

Для тестів порід науковці обрали кратер Джезеро, який мільярди років тому міг бути озером, що збільшує шанси на успішність тестів.

"Якби у кратері Джезеро було б життя, докази цього життя могли б бути там", — заявила одна з керівників команди Perseverance Абігейл Аллвуд.

Нагадаємо, китайське космічне агентство опублікувало відео, на якому марсохід Zhurong ("Чжуронг") рухається поверхнею Марса.