Росія планує виділити на утримання окупованого Донбасу понад 900 млрд рублів, - ЗМІ

Reuters

Війська незаконних збройних формувань "ДНР" і "ЛНР" профінансують окремо

Росія в 2022-2024 роках планує виділити на соціально-економічні потреби тимчасово окупованих територій Донбасу понад 900 млрд рублів (близько 330 млрд грн). Про це повідомляє "Радіо Свобода" з посиланням на російську "Програму пришвидшеного соціально-економічного розвитку територій на 2022-2024 роки".

Згідно з документом, який журналістам передала українська розвідка, російський уряд хоче збільшити рівень доходів жителів ОРДЛО. Донецьк і Луганськ у Програмі називають "територія 1" і "територія 2" відповідно.

Російський уряд зазначає, що на території тимчасово окупованого Донбасу проживає 2,9 млн людей, 38% із яких - пенсіонери. Середня зарплата в ОРДЛО становить 15 тис. рублів (близько 5,5 тис. грн), що на 20 тис. рублів менше, ніж у сусідній Ростовській області.

Джерела журналістів вказують, що Москва планує збільшити доходи населення ОРДЛО до показників Ростовської області 2019 року. Для цього й хочуть виділити 900 млрд рублів. Водночас війська незаконних збройних формувань "ДНР" і "ЛНР" фінансують окремо.

Новини за темою: Українська армія може звільнити окупований Донбас за наказом Зеленського

Нагадаємо, нещодавно секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов заявив, що темпи видачі російських паспортів на тимчасово окупованих територіях Донбасу сповільнилися. При цьому статистика щодо російської паспортизації різниться.