Росія після поразки у справі "скіфського золота" погрожує музеям Нідерландів

Скіфська пектораль Фото з відкритих джерел

У МЗС РФ заявили, що суд нібито створив "небезпечний прецедент"

Рішення суду Амстердама у справі "скіфського золота" ставить під сумнів перспективи міжмузейної співпраці між Росією і Нідерландами. Таким чином на вирок суду відреагувала речниця Міністерства закордонних справ РФ Марія Захарова, передає прес-служба російського дипвідомства.

У Москві вважають, що суд нібито створив "небезпечний прецедент". "Вердикт Апеляційного суду Амстердама створює вкрай небезпечний прецедент, який підриває довіру між музейними спільнотами різних країн та ставить під сумнів подальші перспективи міжмузейної співпраці, зокрема між Росією і Нідерландами", - висловилася чиновниця.

Нагадаємо, вчора, 26 жовтня, Апеляційний суд Амстердама, де проходили слухання у справі про приналежність колекції "скіфського золота", ухвалив рішення повернути експонати виставки "Крим. Золотий острів у Чорному морі" на територію України.

Новини за темою: "Скіфське золото" повернеться в Україну: Подробиці рішення Амстердамського суду

Згодом стало відомо, що "скіфське золото" поки залишиться в Нідерландах, оскільки на рішення Амстердамського Апеляційного суду може бути подана апеляція до Верховного суду Нідерландів. Окружний суд Амстердама прийняв рішення про повернення експонатів кримських музеїв в Україну ще в грудні 2016 року.