Новини » Світ Читать эту новость на русском

РФ винна у смерті Литвиненка, його вдові належить компенсація у 100 тис. євро, - рішення ЄСПЛ

Російська влада не провела ефективне внутрішнє розслідування, яке здатне привести до встановлення фактів

Олександр Литвиненко. Фото: thetimes.co.uk

Європейський суд з прав людини назвав Росію відповідальною за смерть Олександра Литвиненка у Великій Британії, і постановив, що російська сторона повинна виплатити його вдові Марині Литвиненко 100 тис. євро в якості компенсації. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Суд врахував відмову влади РФ передати документи, що стосуються російського внутрішнього розслідування, і нездатності спростувати версію про причетність держави до справи", - випливає з прес-релізу суду, поширеного у вівторок.

Зазначається, що суд прийшов до висновку, що РФ була відповідальна за вбивство Олександра Литвиненка у Великій Британії.

Крім того, суд постановив, що російська влада не провела ефективне внутрішнє розслідування, яке здатне привести до встановлення фактів, виявлення та покарання винних у вбивстві.

Також суд постановив, що Росія повинна була виплатити заявникові 100 тис. євро як компенсацію моральної шкоди та збитків і 22 500 євро в якості компенсації судових витрат.

Додамо, колишній співробітник ФСБ Олександр Литвиненко втік з Росії з родиною до Великої Британії в 2000 році після порушення проти нього декількох кримінальних справ. У 2006 році він помер у Лондоні після отруєння полонієм-210. Розслідування у Великій Британії прийшло до висновку, що до його вбивства причетні бізнесмен Дмитро Ковтун і депутат Держдуми Андрій Луговий, які зустрічалися з Литвиненком за три тижні до смерті. Розгляд у справі про загибель колишнього офіцера ФСБ Олександра Литвиненка у Великій Британії припинився в березні 2016 року.

Нагадаємо, за словами журналіста Bellingcat Христо Грозєва, агенти Головного розвідувального управління РФ Олександр Мішкін та Анатолій Чепіга, відомі як Олександр Петров і Руслан Боширов, причетні до отруєння Сергія Скрипаля та його доньки Юлії, живі та працюють на державній службі.