Радбез ООН збереться на нараду через ситуацію в Ізраїлі та секторі Гази

DW

Ініціаторами засідання виступили Китай, Норвегія та Туніс

У середу, 12 травня, Рада Безпеки ООН збереться на засідання, аби провести екстрені консультації щодо ескалації в Ізраїлі та секторі Гази. Про це пише The Times of Israel.

Зокрема, засідання щодо ситуації на Близькому Сході стане другим за три дні, що є рідкістю.

Для проведення закритих консультацій необхідна згода всіх 15 держав-членів. Ініціаторами засідання виступили Китай, Норвегія та Туніс.

Водночас видання стверджує, що Норвегія намагатиметься отримати підтримку всіх членів, щоб виступити зі спільною заявою щодо насильства, що триває.

До слова, у понеділок, 10 травня, Норвегія вже намагалась зробити відповідну заяву, проте США її не підтримали.

Новини за темою: У результаті ракетного обстрілу з сектора Гази поблизу Тель-Авіва загинула жінка

Нагадаємо, масові заворушення в Єрусалимі почалися ще 22 квітня. За даними ЗМІ, в зіткненнях брали участь представники двох акцій - арабської та єврейської. 

Пізніше сутички повторно сталися 7 травня, а 10 травня - поновилися. Заворушення палестинців не припиняються через рішення суду Ізраїлю про виселення кількох палестинських сімей. За попередньою інформацією, під час заворушень постраждали понад 300 осіб, переважно палестинці.

Зазначимо, що 10 травня ситуація між Палестиною та Ізраїлем загострилася. Відтоді ХАМАС з сектора Гази випустив по Ізраїлю понад 200 ракет, у відповідь ізраїльські військові почали операцію "Страж стін".

Пізніше в Ізраїлі заявили про знищення керівників військової розвідки ХАМАС.