Президент Туреччини доручив оголосити 10 послів персонами нон ґрата

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган

Причиною називають заклик дипломатів звільнити з в'язниці турецького підприємця

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган доручив Міністерству закордонних справ країни оголосити 10 послів персонами нон грата. Про це повідомляє Reuters.

Причиною називають заклик дипломатів звільнити з в'язниці турецького підприємця і мецената Османа Кавалу. Кілька днів тому МЗС Туреччини викликало на розмову керівників дипмісій Німеччини, США, Данії, Фінляндії, Франції, Нідерландів, Швеції, Норвегії, Канади та Нової Зеландії.

"Я доручив нашому міністру закордонних справ якнайшвидше оголосити цих десятьох послів персонами нон грата", - висловився Ердоган.

Дипломати цих країн закликали негайно звільнити Османа Кавалу й зауважили, що на його користь є рішення ЄСПЛ. При цьому вони вважають, що заведення на нього нових справ після попереднього виправдання ставить під сумнів повагу до демократії, верховенства права і прозорість судочинства у Туреччині.

Османа Кавалу звинувачують у причетності до невдалої спроби держперевороту в липні 2016 року, відповідальність за який влада Туреччини покладає на рух Фейтуллаха Гюлена.

Новини за темою: Ердоган: Пандемія показала, що людство не склало тест на солідарність

Нагадаємо, нещодавно Реджеп Таїп Ердоган заявив, що Анкара чекає від Берліна збереження і продовження курсу канцлера Німеччини Ангели Меркель після зміни уряду. Тоді Меркель зі свого боку заявила, що зв'язки Німеччини і Туреччини завжди були засновані на принципах взаємної вигоди.