Президент Польщі заявив про загрози "Північного потоку - 2"

Фото з відкритих джерел

За словами Анджея Дуди, газопровід "Північний потік - 2" - "це помилка стратегічного значення для всього євроатлантичного співтовариства"

Північноатлантичний альянс і Євросоюз повинні подумати над тим, "як протистояти викликам, пов'язаним з реалізацією проекту газопроводу з Росії до Німеччини "Північний потік - 2". Про це у вівторок, 5 жовтня, заявив президент Польщі Анджей Дуда на Варшавському безпековому форумі, пише видання Do Rzeczy, передає "Кореспондент.нет".

"Цей газопровід не повинен був з'явитися, це - помилка стратегічного значення для всього євроатлантичного співтовариства", - заявив Дуда.

"Ідеться не тільки про відсікання України, Словаччини чи Польщі від транзиту російського газу. Йдеться про щось більше: надання можливості Росії шантажувати в стратегічному плані всю західну громадськість, що виходить за рамки сфери енергетики", - заявив польський президент.

Польський лідер закликав ЄС і НАТО відреагувати на політичні, енергетичні та військові виклики, які може принести запуск "Північного потоку - 2".

Нагадаємо, "Північний пoтік - 2" - магістральний газопровід з Росії до Німеччини через Балтійське море. Він проходить через економічні зони і територіальні води ФРН, Данії, Росії, Фінляндії та Швеції.

Новини за темою: США запровадять санкції, якщо "Північний потік-2" порушуватиме права України, - Зеленський

Раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба закликав Німеччину і США перейти до конкретних дій у наданні гарантій Україні для збереження транзиту газу через територію України на тлі запуску російського газопроводу "Північний потік - 2". 

При цьому прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що українська сторона наполягатиме на збереженні транзиту газу мінімум на 15 років після припинення чинного контракту з Росією. 

Голова правління НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко переконаний, що Україна найближчим часом не зазнає збитків від запуску "Північного потоку - 2".