Новини » Світ Читать эту новость на русском

Прем’єр-міністр Чехії потрапив у Pandora Papers: У країні розпочали розслідування

Розслідування також розпочали щодо усіх громадян Чехії, яких згадано у Pandora Papers

Прем’єр-міністр Чехії Андрей Бабіш. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

У Чехії розпочали розслідування проти прем’єр-міністра країни Андрея Бабіша після витоку даних із Pandora Papers. Про це повідомили у поліції Чехії.

"Національний центр боротьби проти організованої злочинності SKPV розпочинає розслідування не лише щодо прем’єр-міністра Чеської Республіки, а й щодо усіх громадян Чехії, яких згадують у цій "справі" (Pandora Papers, – ред.). Однак зараз ми не будемо надавати більше інформації", - йдеться у повідомленні.

Як відомо, у звіті Pandora Papers йдеться, що у 2009 році Бабіш перевів 22 мільйони доларів через офшорні компанії на придбання нерухомості на Французькій Рив’єрі. Водночас він вирішив зберегти у таємниці своє право власності на неї. Такі операції з боку прем’єра порушують закон. 

Міжнародне агентство Reuters зазначає, що під час виступу на телевізійних дебатах Бабіш заперечив будь-які правопорушення.

"Гроші, які залишили чеський банк, оподатковувалися, це були мої гроші, і вони повернулися до чеського банку", - повідомив Бабіш.

Відповідаючи на запитання, чи порушив він якийсь закон у Чехії, Франції чи Сполучених Штатах щодо купівлі нерухомості у 2009 році, він сказав: "Звичайно, ні… Це оподатковані гроші".

Новини за темою: У Зеленського прокоментували офшорне розслідування: Тоді бізнес так захищався

Нагадаємо, нещодавно журналісти з посиланням на документи Pandora Papers повідомили, що президент Зеленський і його близькі соратники могли бути причетні до перекладів 40 мільйонів доларів від структур, пов'язаних з олігархом Ігорем Коломойським.