Новини » Світ Читать эту новость на русском

Пожежа на півдні Іспанії: Вогонь наблизився до заповідника

Якщо пожежа торкнеться заповідника, то буде знищено іспанську ялицю, яка росте лише у цьому регіоні

Фото з відкритих джерел

На півдні Іспанії досі приборкують масштабнну пожежу, яка розпочалася ще 8 вересня. Наразі вогонь вирує у Андалусії, у гірському регіоні Сьерра Бермеха. Вогонь наблизився впритул до природного заповідника з унікальними видами хвойних дерев. Про це повідомляє El Pais.

Зазначається, що, якщо пожежа торкнеться заповідника, то буде знищено іспанську ялицю, яка росте лише у цьому регіоні. Після пожежі дерева цього виду не зможуть відновитися природним способом.

Вогонь уже зачепив 48 гектарів національного парку Сьєрра-де-лас-Ньевес та призвів до втрати деяких рідкісних рослин, які ростуть навколо іспанської ялиці.

Наразі у науковій спільноті поширюється хвилювання. Ботаніки стверджують, що заповідну зону не охороняють належним чином: немає центру захисту лісу з контрольно-пропускним пунктом, пожежними машинами, технічним персоналом, профілактичних кампаній або власного плану протипожежного захисту.

Новини за темою: В Іспанії через умисний підпал знищено майже 1000 гектарів лісу

Нагадаємо, пожежа на півдні Іспанії вирує з вечора середи, 8 вересня. Свої домівки через загрозу змушені були покинути понад 1000 людей.