Повінь у Бельгії: Кількість загиблих зросла до 20, ще стільки ж зникли безвісти

Укрінформ

Прем'єр-міністр Александер Де Кроо оголосив 20 липня національним днем ​​жалоби

Кількість загиблих від повені в Бельгії зросла до 20 людей, ще стільки ж зникли безвісті. Прем'єр-міністр Александер Де Кроо оголосив 20 липня національним днем ​​жалоби. Про це в суботу, 17 липня, повідомляє Deutsche Welle, передає "Кореспондент.нет".

Нинішні повені можуть стати найбільшими з тих, з якими стикалася країна, заявив глава уряду Бельгії Александер Де Кроо. Ситуація в багатьох населених пунктах залишається вкрай критичною, додав він. Найбільше постраждала провінція Льєж на сході королівства. Так, в місті Пепенстер зруйновані 20 будинків, повідомив бургомістр.

Бельгійський телеканал VTM зафіксував момент, коли в Пепенстере затоплений будинок почав руйнуватися під час інтерв'ю з місцевим мером.

Так, у розпал телевізійного інтерв'ю мера Пепінстера Філіпа Годена, задня стіна затопленого будинку почала руйнуватися. Інтерв'ю перервали, а камеру перевели на напівзруйновану будівлю, яка продовжувала стрімко валитися.

На відео видно, як меблі та інші предмети домашнього ужитку провалювалися через підлогу і падали у воду. Камера також зафіксувала двох чоловіків, які, щоб врятуватися, стрибнули з даху будинку на сусідню будівлю. Один з них також тримав переноску, в яких зазвичай носять домашніх тварин.

Нагадаємо, днями у Бельгії через негоду загинули дві людини, кілька вважаються зниклими безвісти.