Понад 130 країн вирішили запровадити податкову ставку для міжнародних корпорацій

Фото з відкритих джерел

Податок почне стягуватися з 2023 року

136 країн світу прийняли рішення про запровадження податкової ставки для міжнародних корпорацій в розмірі не нижче 15%. Про це повідомила прес-служба Організації економічного співробітництва та розвитку.

Зазначається, що податок почне стягуватися з 2023 року. Відповідну норму узгодили країни і юрисдикції, на які припадає понад 90% світового ВВП.

За даними ОЕСР, нововведення дозволить стягувати 150 млрд доларів нових податків по всьому світу щороку. Це призведе до перерозподілу понад 125 млрд доларів доходів найбільших і прибуткових міжнародних компаній. Вони виплачуватимуть справедливу частку податків всюди, де ведуть бізнес і отримують прибуток. 

Раніше повідомлялся, що група зі 130 країн попередньо домовилася про впровадження глобального цифрового податку. Передбачається, що це припинить практику глобальних корпорацій, які розташовують штаб-квартири в юрисдикціях із низькими податками.

Новини за темою: Уряд пропонує збільшити акцизний податок на сигарети на 20%

Нагадаємо, в червні міністри фінансів країн "Великої сімки" узгодили майбутній мінімальний податок для великих корпорацій. Чиновники погодилися підтримати мінімальну глобальну корпоративну ставку не менше ніж 15%.