Новини » Світ Читать эту новость на русском

Польські ЗМІ про санкції Зеленського проти Медведчука: Актор став інквізитором

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України Віктор Медведчук з відкритих джерел

Польське видання strajk написало велику статтю про санкції президента України Володимира Зеленського проти голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктора Медведчука, де в статті "Актор, який став інквізитором" прямо вказало, що репресії влади справили дуже погане враження в західноєвропейському мейнстрімі.

"Півроку тому закриття "зеленою командою (в народі партію президента називають "Зе-команда") трьох опозиційних російськомовних телеканалів (112, Зік і NewsOne), що мають прямий зв'язок з Віктором Медведчуком, провідним політиком основної опозиційної партії, справило дуже погане враження в західноєвропейському мейнстрімі", - йдеться в статті. 

У статті польського ЗМІ повідомляється, що "негайне припинення спроби запустити телеканал (ред. - "Перший Незалежний"), що був журналістським кооперативом колишніх співробітників цих каналів, не залишив сумнівів у намірах української влади. Ви можете пошукати в Інтернеті, що таке практика Berufsverboten в Західній Німеччині. Це не було символом любові до свободи слова і свободи ЗМІ, і саме це повинно було перемогти в демократичному Києві".

"Закриваючи незручні теле- і радіостанції указами президента (це відбувається послідовно, особливо щодо регіональних станцій) і вводячи особисті санкції щодо громадян України, уряд і парламент, в яких домінує фракція "Слуга народу", просто порушують закон. Якщо причиною блокади ефіру і точки зору утворень є антидержавна діяльність, тероризм (спонсорування його у випадку Медведчука) або шпигунство на користь Кремля, де подальші правові кроки проти підозрюваних у цих діях? Де прокуратура і судовий розгляд? Коли вони відсутні, стає досить вірогідним, що ці дії продиктовані виключно бажанням заблокувати контакти опозиційних ЗМІ з громадськістю і закрити засоби масової інформації, що критикують чинну владу. В кінцевому підсумку інформаційна монокультура повинна створюватися на основі тези "про президента - тільки хороше", - пише Strajk. 

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру

20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. 

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора. 30 Липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня.

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади - відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив, що його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу і у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту була подана апеляція на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її, незважаючи на розгром усіх доводів обвинувачення.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZІК.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 70 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.