Польща зафіксувала 3500 спроб незаконного перетину кордону з Білоруссю

Фото з відкритих джерел

Це в рази більше, ніж за увесь 2020 рік, коли таких спроб було трохи більше ніж 100

За серпень 2021 року Польща зафіксувала безпрецедентну кількість спроб незаконного перетину кордону з Білоруссю - близько 3500, із  них 1000 нелегалів затримали. Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на місцеві джерела.

Зазначається, що це в рази більше, ніж за увесь 2020 рік, коли таких спроб було трохи більше ніж 100, та 2019, коли їх було кілька десятків.

За останню добу прикордонники зафіксували 93 спроби незаконно перейти кордон, 22 осіб затримали. Більшість із них - громадяни Іраку. Затриманих відправляють у центри для мігрантів, де їх тримають під вартою.

Ситуація з мігрантами, що розгорнули табір на кордоні між Білоруссю та Польщею, так і залишається невирішеною. Польські прикордонники відмовляються пропустити їх на територію Польщі, а білоруські - не дозволяють повернутись. За даними громадських організацій, там живуть понад 30 людей. Прикордонники називають цифру 26 осіб та пояснюють, що не можуть пропускати до них нікого з польського боку, тому що мігранти перебувають на території Білорусі. За їхніми словами, напередодні ввечері з білоруського боку людям підвезли їжу, можна бачити, що у них є зокрема цигарки і цукерки. 

На кордоні між Білоруссю та Польщею встановили вже 15 кілометрів загорожі з колючого дроту. 

Новини за темою: Польща направила поліцейських на кордон Литви і Білорусі через наплив мігрантів

Раніше стало відомо, що Польща розглядає питання введення надзвичайного стану на кордоні з Білоруссю через наплив нелегальних мігрантів.