Новини » Світ Читать эту новость на русском

Польща готується до прориву кордону мігрантами з боку Білорусі

Фото з відкритих джерел

Польська сторона стягує додаткові сили до кордону з Білоруссю

Польща готується до ймовірного силового прориву держкордону мігрантами з боку Білорусі в районі переходу Кузниці. Туди польська сторона спрямовує додаткові сили. Про це заявила прем-секретар прикордонної служби Польщі Ганна Михальська, повідомляє Polskie Radio24.

"Декілька сотень мігрантів збираються на прикордонному переході в Кузниці на білоруській стороні. Ми очікуємо, що буде спроба силового переходу кордону, ми спрямовуємо туди всі наші сили", - сказала Ганна Михальська.

Прес-секретар міністра координатора спецслужб Польщі Станіслав Жарін заявив, що білоруські силовики звозять нових нелегалів до кордону з Польщею. 

Новини за темою: У Польщі на кордоні з Білоруссю знайшли тіло сирійця

"Білоруські служби привозять дедалі більше груп мігрантів до прикордонного переходу Кузниці. Швидше за все, вони готуються до насильницького перетину кордону", - написав Станіслав Жарін.

Нагадаємо, 8 листопада нелегальні мігранти штурмували кордон. Вони спробували силою перетнути польсько-білоруський кордон.

Повідомлялося, що Польща відбила спробу прориву кордону мігрантами з країн Близького Сходу, які зібралися з боку Білорусі.

Нещодавно експерт із зовнішньополітичних питань фракції Соціал-демократичної партії у німецькому Бундестазі Нільс Шмідт запропонував залучити Україну до вирішення проблеми біженців на кордоні Польщі та Білорусі. У Німеччині вважають, що Україна могла б прийняти мігрантів, поки в ЄС розглядатимуть їхні заявки про надання притулку.

Новини за темою: Росія направила своїх десантників на кордон Білорусі з Польщею, двоє загинули

Своєю чергою, секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов запропонував німецьким парламентарям забрати мігрантів до себе додому. За словами чиновника, про біженців повинні піклуватися німці.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що ситуація з мігрантами, яка зараз розвивається на польсько-білоруському кордоні, може виникнути, зокрема й на українському рубежі.