Новини » Світ Читать эту новость на русском

Південна Корея і КНДР відновили зв'язок

фото з відкритих джерел

Як заявили в міністерстві об'єднання Республіки Корея, з відновленням каналів зв'язку між Півднем і Північчю закладена основа для відновлення міжкорейських відносин

КНДР і Південна Корея відновили зв'язок в понеділок, 4 жовтня, після того, як Пхеньян припинив його в серпні, що викликало занепокоєння у всьому світі. Як повідомило міністерство об'єднання Республіки Корея, офіційні особи обох країн провели першу приблизно за два місяці телефонну розмову, передає УНН із посиланням на AFP. 

"Уряд вважає, що з відновленням каналів зв'язку між Півднем і Північчю закладена основа для відновлення міжкорейських відносин", - цитує агентство заяву міністерства.

Північнокорейське інформаційне агентство ЦТАК передає, що лідер КНДР Кім Чен Ин на минулому тижні "висловив намір відновити перервані лінії зв'язку між Північчю і Півднем" у рамках зусиль встановити "міцний мир" на Корейському півострові.

Таке рішення прийнято лише кілька днів по тому після того, як Пхеньян викликав стурбованість міжнародного співтовариства серією ракетних випробувань. Ці випробування стали приводом для екстреного скликання Ради Безпеки ООН.

В кінці липня обидві корейські держави оголосили про відновлення контактів з усім існуючим каналам транскордонного зв'язку і тим самим подали свого роду сигнал про зближення. До цього зв'язок між Північчю і Півднем була перервана на рік. Але ослаблення напруженості тривало недовго: менше ніж через два тижні Пхеньян перестав відповідати на дзвінки Сеула, протестуючи проти спільних військових навчань Південної Кореї і США.

У червні минулого року Пхеньян в односторонньому порядку перервав усі офіційні військові і політичні контакти з Сеулом після того, як південнокорейські активісти відправили через кордон листівки антипхеньянського змісту.

Новини за темою: КНДР повідомила про перше випробування надзвукової ракети

Нагадаємо, у КНДР назвали "передчасним" можливе завершення Корейської війни.