Новини » Світ Читать эту новость на русском

Першу копію Конституції США продали за рекордні 43,2 млн доларів

Копія Конституції США Twitter / Sotheby’s

Загалом збереглися 13 таких копій

На аукціоні Sotheby's продали першу рідкісну копію Конституції США. Про це повідомила прес-служба аукціонного дому в Twitter.

Зазначається, що історичний документ придбали за рекордні для нього 43,2 млн доларів. Ця копія - одна із 13-ти, що збереглися, з тиражу в 500 екземплярів. Документи були видані для делегатів Континентального конгресу на Філадельфійському конвенті 1878 року. Тоді й прийняли Конституцію, яка стала основою державного устрою США.

В аукціоні взяла участь група криптовалютних інвесторів, яка назвала себе ConstitutionDAO. Вона зібрала 40 млн доларів пожертв від понад 17 тисяч людей. Проте цих грошей не вистачило і копія дісталася іншому покупцеві.

Весь виторг Sotheby's планують витратити на користь освітніх програм для студентів.

Нагадаємо, нещодавно картину Вінсента Ван Гога "Пшеничні стоги" продали на аукціоні за 35,9 лн доларів. Востаннє твір бачили понад півстоліття тому.

Новини за темою: Малюнок Леонардо да Вінчі продали на аукціоні за понад 12 мільйонів доларів

Раніше повідомлялося, що аукціонний дім Sotheby's продав автопортрет Фріди Кало за рекордні 34,9 млн доларів. Твір придбав аргентинський колекціонер, який є засновником музею латиноамериканського мистецтва в Буенос-Айресі.