Новини » Світ Читать эту новость на русском

Переважна більшість світових ЗМІ опублікували матеріали про незаконне закриття "112 Україна", NewsOne і ZiK, а також про санкції проти опозиційних депутатів Медведчука і Козака

Фото з відкритих джерел

Публікацій, які спрямовані на підтримку незаконних дій влади, - менше ніж 10%

За три місяці від моменту початку репресій президентом України Володимиром Зеленським та його командою проти опозиційних політиків - голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука, його колеги з партії Тараса Козака, а також закриття телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZiK практично всі світові ЗМІ опублікували матеріали про незаконні дії української влади. 

Всього за період з 2 лютого по 2 травня опублікували 16 378 публікацій на цю тему. З них тільки 1334 матеріали були спрямовані на підтримку дій Зеленського.

Таким чином, автори 91,8% публікацій мають іншу точку зору, з яких 5 867 матеріалів – підтримують Медведчука і телеканали, різко критикують дії Зеленського і РНБО, і 9 177 – інформаційно-нейтральні публікації.

У цих аналітичних і новинних матеріалах насамперед акцентували увагу на тому, що дії президента Росії Володимира Путіна в Україні насамперед спрямовані на підтримку опозиційного до Офісу президента політика Віктора Медведчука, а нинішня напруженість між Росією та Україною безпосередньо пов'язана з санкціями Зеленського проти близького друга Путіна - Віктора Медведчука. При цьому президента Росії дратує те, що українська влада нападає на його близького друга - Віктора Медведчука.

Серед іншого, в цих статтях також висвітлювалося питання неправомірності та незаконності дій української влади і самого президента Зеленського щодо введення санкцій проти української опозиції. А закриття телеканалів називали прямим порушенням свободи слова і преси в Україні, таким чином Зеленський домігся запровадження в Україні жорсткої цензури і перекрив доступ населення до альтернативного погляду на ключові події в країні. Самі санкції в цих джерелах називали інструментом боротьби з опозицією і пов'язували з бажанням Зеленського відновити свій рейтинг, який стрімко падає. Зарубіжні видання пов'язували ці кроки президента та його оточення з впливом Вашингтона (в американських та європейських ЗМІ це розцінювали як бажання Зеленського здобути прихильність президента США Джо Байдена). Крім того, останнім часом дедалі частіше стали з'являтися публікації, які називають режим Зеленського "авторитаризмом і диктатурою".

Нагадаємо, журналісти, політики та громадські діячі у всьому світі обурені неправомірними діями президента України Володимира Зеленського та РНБО щодо опозиції та інших громадян країни.

Так, на сайті Ради Європи опублікували статтю, присвячену цькуванню українською владою опозиційних політиків і незалежних телеканалів.

"Санкції спрямовані на "знищення трьох опозиційних телеканалів". Національна спілка журналістів України (НСЖУ) заявила, що "позбавлення громадян України доступу до ЗМІ без попереднього суду і кількасот журналістів і засобів масової інформації їх права на роботу є посяганням на свободу слова". Незалежна профспілка ЗМІ України закликала уряд розробити чітку правову основу "для поділу пропагандистських ресурсів і ЗМІ" і заявила, що це політично мотивоване рішення може підірвати демократію", - йдеться в публікації.

Агентство Reuters у своєму матеріалі назвало санкції проти Медведчука "ще одним кроком України до диктатури". Також видання навело слова опозиційного політика щодо закриття телеканалів. 

"Президент Зеленський викинув на вулицю 1500 журналістів і співробітників трьох телеканалів і позбавив мільйони телеглядачів права на отримання об'єктивної інформації", - цитує Reuters Медведчука.

Найбільший інтернет-портал Yahoo, новинний розділ сайту компанії "Майкрософт", провідна загальнонаціональна газета Канади National Post, найбільша індійська газета Hindustan Times, а також відоме сінгапурське видання Today опублікували матеріали, в яких критикують українську владу за репресії проти опозиції та телеканалів

Американський новинний мовник ABC News також висвітлював питання закриття опозиційних телеканалів і санкцій проти опозиційних політиків.

Всесвітньо відоме ЗМІ Radio Liberty (Radio Free Europe) також приділило питанню репресій в Україні чималу кількість матеріалів.

Американський фінансовий тижневик Barron’s цитує колективну заяву співробітників закритих опозиційних телеканалів. За їхніми словами, ситуація в країні не зміниться на краще, якщо президент Зеленський закриє "неугодні" канали.

"Колишній комік Зеленський прийшов до влади в 2019 році, обіцяючи закінчити війну на сході України. Але його провал у спробі виконати цю обіцянку призвів до падіння його рейтингу протягом останніх місяців", пише Barron's.

Аналітичний центр Atlantic Council у своїй статті зазначає, що рішення президента України Володимира Зеленського ввести санкції та закрити три опозиційні телеканали підриває зобов'язання України захищати свободу слова в той час, як демократичне майбутнє самої країни все ще далеко. Також у публікації порівнюють кар'єру та образ Зеленського з його попередником у 1990-ті роки, Леонідом Кучмою. "Розчарувавшись у Росії, Зеленський, мабуть, наслідує приклад Кучми, намагаючись піти на зближення із Заходом і НАТО", - йдеться у статті.

Агентство "Ассошіейтед Прес", Washington Post, Foxnews і низка інших провідних іноземних ЗМІ критично оцінили ініціативу Зеленського.

Financial Times у своєму матеріалі написало, що "заходи, вжиті проти каналів та опозиційних політиків є останніми з низки суперечливих кроків адміністрації Зеленського".

Новинний ресурс The Duran засуджує дії українського президента, заявляючи, що "...йдеться про тиск на опозицію, тому що санкції також вплинули на народного депутата, який керував цими каналами". Видання також цитує Петера Стано, представника зовнішньої дипломатичної служби ЄС: "Зі ЗМІ слід поводитися з повною повагою до основоположних прав і свобод і відповідно до міжнародних стандартів". Стано заявляє, що дії Зеленського, таким чином, порушують умови Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС.

2 лютого президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони про запровадження санкцій проти народних депутатів Віктора Медведчука, Тараса Козака і восьми пов'язаних із ними юридичних осіб. Санкції передбачають блокування телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZiK.

Телеканали у своїй заяві розкритикували санкції та назвали рішення влади "політичною розправою над неугодними ЗМІ".

Нагадаємо, народний депутат України, голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук заявив, що незаконне введення санкцій  щодо опозиційних телеканалів та політиків є свавіллям влади і всі спроби обґрунтувати це рішення Законом України "Про санкції" неспроможні.