Пентагон замовив для України два патрульні катери, – ЗМІ

Катер Mk VI Фото з відкритих джерел

Судна будуть передані Україні в рамках допомоги

Міністерство оборони США уклало контракт з компанією SAFE Boats International на виготовлення патрульних катерів Mk VI, два з яких будуть передані Україні. Про це повідомляє Defense Express.

Зазначається, що загалом Військово-морські сили України можуть розраховувати на 16 таких суден. "Міністерство оборони США заявило про укладення контракту з компанією SAFE Boats International на виготовлення патрульний катерів Mk VI. Вартість угоди, відповідно до повідомлення на сайті установи, становить 19,96 млн доларів та передбачає виготовлення двох катерів спеціально для України", – йдеться в повідомленні.

Як відомо, передача катерів відбувається за програмою Foreign Military Sales, тому частина суден буде передана в рамках допомоги. Раніше міністр закордонних справ заявляв, що шість катерів будуть оплачені американським урядом, інші – з оборонного бюджету України.

Судна типу Mk VI є найновішими патрульними катерами США, які досі виготовлялися країною виключно для власних потреб. У період з 2015 по 2018 рок Пентагон замовив 12 таких суден.

Новини за темою: SpaceX отримала від Пентагону контракт на запуск 28 військових супутників

Нагадаємо, нещодавно командувач ВМС України Олексій Неїжпапа заявив, що протягом першого півріччя 2021 року в Україну прибудуть американські патрульні катери класу Island. За його словами, українські Військово-морські сили матимуть дивізіон із п'яти катерів цього класу.