Новини » Світ Читать эту новость на русском

Партія Саакашвілі анонсувала масштабні акції протесту

У найближчому майбутньому в столиці Грузії буде дуже велика акція

фото з відкритих джерел

Найбільша опозиційна партія Грузії "Єдиний національний рух" анонсувала масштабні акції протесту в Тбілісі. Про це повідомляє місцеве видання "Грузія Online".

Як заявив журналістам депутат парламенту від "Єдиного національного руху" Леван Хабеішвілі, головною вимогою протестувальників буде звільнення екс-президента Грузії Міхеіла Саакашвілі і призначення дострокових парламентських виборів.

"Ми готуємося до другого туру виборів і до виборів будуть масштабні акції... Ми обов'язково продовжимо боротьбу. Я хочу сказати, що в найближчому майбутньому в столиці буде дуже велика акція. Організація буде в масштабі всієї Грузії. Головна вимога – звільнення Міші Саакашвілі і дострокові вибори. Я хочу сказати суспільству: мирно і спокійно почекаємо розвитку подій. Також підготуємося до другого туру, в якому ми обов'язково оформимо перемогу", - сказав Хабеішвілі.

Повідомляється, що заяву про це він зробив біля в'язниці в місті Руставі, де відбуває термін Саакашвілі. Хабеішвілі планував зустрітися з екс-президентом, використовуючи свої депутатські повноваження, однак, як зазначив політик, його не допустили в пенітенціарну установу через те, що глава парламенту Каха Кучава не видав відповідний наказ.

"Я закликаю "Грузинську мрію" одуматися, дозволити комунікувати з ним (Саакашвілі, - ред.) його колегам... Відповідно, я прошу наших міжнародних партнерів напоумити їх, оскільки вони перейшли всяку грань", - заявив Хабуішвілі.

Новини за темою: Україна займатиметься питанням повернення Саакашвілі, - Зеленський

Нагадаємо, 1 жовтня в Грузії затримали Міхеіла Саакашвілі. Там політик заочно засуджений до шести років ув'язнення за зловживання службовими повноваженнями.

Представник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко розповів, що українська сторона попросила Грузію допустити українського консула до затриманого Міхеіла Саакашвілі для надання йому консульської та правової допомоги. 

Також повідомлялося, що Грузія не розглядає можливість екстрадиції затриманого Міхеіла Саакашвілі в Україну. Сам Саакашвілі продовжує голодування у в'язниці і, швидше за все, відмовиться від екстрадиції в Україну.