Пандемія коронавірусу могла початися через його витік з лабораторії в Ухані

Різні штами коронавірусу відрізняються заразністю фото з відкритих джерел

Для підтвердження або спростування версії необхідно перевірити, яка ситуація була в лабораторії до і на початку пандемії

Всесвітня організація охорони здоров'я вважає, що причиною пандемії коронавірусу може бути його витік з лабораторії в Ухані. Про це заявив глава Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Аданом Гебрейесус, повідомляє АР.

"Я сам був лаборантом, я імунолог, я працював в лабораторії і знаю, що в лабораторії трапляються інциденти. Так буває ... Нам потрібна інформація, пряма інформація про те, якою була ситуація в цій лабораторії до і на початку пандемії", - пояснив він.

Якщо за результатами перевірки вдасться отримати повну інформацію, то ВООЗ зможе підтвердити або спростувати версію з лабораторією. Глава організації закликав Китай до співпраці і в наданні інформації, яка була запитана ще в перші дні пандемії.

Новини за темою: ВООЗ ще раз спробує з'ясувати походження COVID-19

Нагадаємо, в січні група дослідників Всесвітньої організації охорони здоров'я прибула до китайського міста Ухань, де вперше було виявлено випадки коронавірусу COVID-19, щоб провести розслідування щодо його походження. Повідомлялося, що експерти виявили важливі докази, які стосуються ролі уханського ринку морепродуктів в поширенні хвороби.