Новини » Світ Читать эту новость на русском

Пандемія COVID-19: У Латвії збираються оголосити мобілізацію медиків

За прогнозами літвійського МОЗ, розпорядження про мобілізацію доведеться оголосити вже 2 листопада

Фото з відкритих джерел

Міністерство охорони здоров'я Латвії через ситуацію в країні з пандемією COVID-19 вже у п'ятницю, 29 жовтня, планує подати уряду запит про оголошення мобілізації. Про це повідомила на засіданні Кабінету міністрів керівник центру медицини катастроф Служби невідкладної медичної допомоги Діта Хейберга, передає видання Delfi.

"Мобілізація означає, що цілеспрямовано плануються та готуються заходи військової чи цивільної оборони з метою запобігання загрозі державі або ліквідації її наслідків, використовуючи певні людські, матеріальні та фінансові ресурси", - йдеться в повідомленні.

За прогнозами латвійського МОЗ, розпорядження про мобілізацію доведеться оголосити вже 2 листопада.

Новини за темою: Латвія відсьогодні до 15 листопада ввела жорсткий локдаун: Що заборонять

Зазначається, що міністр охорони здоров'я Даніел Павлютс планує подати запит щодо оголошення часткової або місцевої мобілізації людських ресурсів під час НС. Буде визначено спеціальності медперсоналу, на які поширюватиметься мобілізація.

Вказано, що план мобілізації передбачає також збільшення кількості нових ліжок для пацієнтів з Covid-19 до 2500 ліжок та підготовку ще 500 ліжок, якщо показники захворюваності не будуть знижуватися відповідно до прогнозів.

Крім того, щоб збільшити можливості лікарень лікувати пацієнтів із Covid-19, Латвія звернулася за підтримкою до Європейського Союзу щодо надання різного медичного обладнання.

Нагадаємо, в Естонії з 25 жовтня через зростання кількості хворих на COVID-19 заклади охорони здоров’я почали госпіталізовувати у першу чергу пацієнтів, що потребують невідкладної допомоги.