Новини » Світ Читать эту новость на русском

ООН визнала чисту екологію невід’ємним правом людини

Фото з відкритих джерел

Відповідну резолюцію підтримали 43 країни

Рада ООН із прав людини визнала доступ до чистого та здорового навколишнього середовища базовим людським правом. Про це повідомляє Reuters.

Зазначається, що відповідну резолюцію підтримала переважна більшість країн, незважаючи на критику, зокрема, з боку США та Великої Британії. Документ ухвалили 43 голосами "за". Водночас Росія, Індія, Китай та Японія утрималися.

Документ не несе юридичних зобов'язань, проте має потенціал для формування світових стандартів.

За словами юристів, які беруть участь у судах щодо клімату, це може допомогти створити аргументи у справах, що стосуються навколишнього середовища та прав людини.

"Це має потенціал, що може змінити життя у світі, де глобальна екологічна криза щороку спричиняє понад 9 мільйонів передчасних смертей", - висловився спецдоповідач ООН із прав людини та навколишнього середовища Девід Бойд.

Новини за темою: В уряді хочуть скоротити викиди у навколишнє середовище на 65% до 2030 року

Раніше повідомлялося, що світові авіакомпанії зобов'язалися скоротити викиди вуглецю, а протягом наступних тридцяти років обіцяють припинити їх повністю і зробити свою діяльність максимально екологічною. Про перспективи скорочення викидів читайте в нашому матеріалі.