Новини » Світ Читать эту новость на русском

ООН: Країни мають терміново подвоїти зусилля для боротьби зі зміною клімату

Фото з відкритих джерел

За виконання нинішніх зобов'язань до 2030 року глобальні викиди парникових газів збільшаться приблизно на 16% порівняно з 2010 роком

Світ має терміново подвоїти зусилля щодо порятунку планети від глобального потепління. Такий заклик міститься у звіті Організації Об'єднаних Націй (ООН), який було представлено напередодні кліматичного саміту, який має відбутися в Глазго. Про це повідомляє "Кореспондент.нет".

Фахівці міжнародної організації проаналізували кліматичні плани країн. Виявилося, що за виконання нинішніх зобов'язань до 2030 року глобальні викиди парникових газів збільшаться приблизно на 16% порівняно з 2010 роком.

Ці дані порівняли з висновками Міжурядової групи експертів зі зміни клімату (МГЕЗК) і спрогнозували, що підвищення температури, якщо його швидко не змінити, призведе в 2100 році до зростання середньосвітових температур приблизно на 2,7 градуса за Цельсієм щодо доіндустріального рівня. На цей момент температура зросла на 1,1 градуса.

Підвищення температури більш ніж на 2 градуси Цельсія порушить умови Паризької угоди, яка передбачає утримання глобальної температури на позначці 1,5-2 градуси.

"Від перевищення цільових показників постраждають насамперед країни, які найменше сприяють викидам парникових газів в атмосферу", - вважає виконавчий секретар Рамкової конвенції ООН про зміну клімату Патрісія Еспіноза.

Голова кліматичного саміту в Глазго Алок Шарма закликав держави якнайшвидше взяти на себе амбітніші зобов'язання щодо скорочення викидів. Хоча скоригувати свої цілі мають насамперед держави G20.

У 2021 році країни G20 збільшать емісію парникових років на 4% порівняно з допандемійним рівнем, вважають експерти міжнародного екологічного об'єднання Climate Transparency.

У 2020 році на тлі COVID-обмежень цей показник знизився на 6 відсотків щодо року раніше. На думку експертів, основна відповідальність за збільшення викидів лежить у Китаї, США, Індії та Аргентині.

Новини за темою: Зміна клімату призведе до водної кризи у світі, - ООН

Нагадаємо, раніше в ООН попередили про нищівні наслідки для людства через зміну клімату.